nórske počasie

yr.no česky / slovensky

Začnite tým, že v hornej časti stránky vyhľadáte miesto pre predpoveď...
Prehľad
Metropoly
Atény
4°C
Paríž
7°C
Bangkok
31°C
Peking
2°C
Berlín
-2°C
Rím
5°C
Káhira
19°C
Sofia
-3°C
Londýn
6°C
Sydney
22°C
Madrid
7°C
Tokio
6°C
Moskva
-20°C
Tunis
15°C
New York
2°C
Viedeň
-1°C
Paríž
7°C
Peking
2°C
Rím
5°C
Sofia
-3°C
Sydney
22°C
Tokio
6°C
Tunis
15°C
Viedeň
-1°C

Based on data from MET Norway

„Aktuálne“ počasie je stav, aký oznámila meteorologická stanica v mieste alebo v blízkosti miesta. Počasím „dnes“ tu máme na mysli predpoveď na dnešok v 15h. Po 15h sa zobrazuje ako bude za dve hodiny. Predpovedí na nasledujúce dni je tu počasie v 15h zvoleného dňa. Pre podrobnejšie informácie kliknite myšou na symbol počasia v mape.

Návštevníci tu práve teraz sledujú počasie pre:
Nový Hrozenkov / Středočeský kraj a Praha / Březová / Poděbrady / Lignitz, Rakúsko / Praha / Starý Plzenec / Ústí nad Labem / Průhonice / Rychaltice / Ban Nong Mako, Thajsko / Uherské Hradiště / Svidník / Ramzová / Návsí u Jablunkova / Praha / Stradonice / Corana, Taliansko / Sušice / Úherčice / Hradec Králové / Pec pod Sněžkou / Polesí / Křakov / Jičín / Michelndorf, Rakúsko / Valtí, Grécko / Prostějov / Větřní / Bray-Dunes, Francúzsko / Chabařovice / Krokočín / Liberecký kraj / Haus, Nemecko / Libkovice pod Řípem

Letoviska

O stránke

nórske počasie, yr.no po slovensky

V roku 2007 sa na Internete objavila predpoveď Nórskeho meteorologického inštitútu a Nórskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti s veľmi presnou predpoveďou počasia. Aj keď bola zo začiatku táto predpoveď známa len v samotnom Nórsku, čoskoro sa o jej kvalitách presvedčili aj užívatelia Internetu z iných krajín. yr.no (tiež na adrese www.yr.no) ponúka detailné predpovede pre takmer 1.000.000 miest v Nórsku a ďalších 9.000.000 miest z celého sveta. Predpovede yr.no sú založené na údajoch poskytnutých samotným Nórskym meteorologickým inštitútom a jeho medzinárodnými partnerskými inštitúciami, ako sú Európske centrum pre strednodobé predpovede počasia (ECMWF) a Európska organizácia pre využitie meteorologických družíc (EUMETSAT).

Nórsky sa povie počasie yr, teda predpoveď nie je na adrese ir.no.

My sme začali tieto predpovede využívať najskôr v programe Connection Meter, v ktorom sa pred časom objavilo okno Pomôcok so záložkou Predpoveď počasia. Funkciu sme v programe na základe námetov používateľov neustále vylepšovali. Relatívne náročné bolo zistenie aktuálneho počasia pre zvolené miesto. Ako jediné možné riešenie sme nakoniec zvolili vybudovanie vlastného dátového servera, ktorý by poskytoval situáciu v mieste, stiahnutú priamo z NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration). Tak sme spolu s užívateľmi urobili z Connection Meteru síce jednoduchú na ovládanie, napriek tomu veľmi presnú meteostanicu, poskytujúcu aktuálne počasie aj jeho predpoveď pre ľubovoľné miesto na Zemi.

Neurobili ste chybu? Nórsko má doménu .no, server s počasím teda nie je na yr.nor.

V ďalšom kroku sme sa rozhodli tieto predpovede poskytnúť každému užívateľovi internetu nezávisle na tom, či je používateľom Connection Meteru. Navyše, ... nie vždy je po ruke počítač. Preto sme pre vás pripravili túto internetovú aplikáciu yrno.sk. Stránka je navrhnutá tak, aby ju bolo možné bez problémov zobraziť na ľubovoľnom zariadení pripojenom na Internet. Predpovede tak máte kedykolvek po ruke v slovenčine a hlavne stiahnuté online priamo zo servera yr.no. Náš server je umiestnený na chrbtici českého Internetu, podporuje protokoly IPv4 i IPv6, pri komunikáciám sú prenosy dať komprimované s protokolom https.

Hlavná stránka obsahuje mapy Českej a Slovenskej republiky so symbolmi počasia, teplotou a smerom vetra. Nad mapou sú záložky, ktore slúžia pre prepínanie medzi aktuálnou situáciou a predpoveďou pre jednotlivé dni (najčastejšie na desiat dní dopredu). Symboly v mape tiez slúžia k rýchlemu prechodu na predpoveď počasia pre jednotlivé kraje.

Oveľa presnejšiu predstavu o predpovedi ale získate, ak si ju necháte zobraziť priamo pre mesto alebo dedinu kdekoľvek vo svete. V hornej časti každej stránky tohto webu vidíte poľa s tlačidlom "Hľadať", vyberte krajinu a vložte označenie miesta, pre ktoré chcete vyhľadať predpoveď počasia. Našepkávač vám hneď ponúkne názvy miest, ktoré začínajú zadanými znakmi. Vyhľadané miesto môžete zvoliť priamo v stĺpci našepkávača. Môžete tiež počiatočné znaky odoslať a mesto zvoliť v tabuľke, v ktorej vám server výsledok vyhľadávania ponúkne. V tejto tabuľke je tiež stĺpec "mapa" s odkazmi pre zobrazenie vyhľadaného miesta na mape. Pri našepkávaní aj v tabuľke výsledkov sú vyhľadaná miesta zoradené podľa relevantnosti aj dôležitosti tak, aby ste s čo najväčšou pravdepodobnosťou získali ten správny výsledok a vami hľadané miesto naozaj našli. Diakritiku zadávať nemusíte, často ale pomôže spresniť výsledok vyhľadávania.

Po výbere miesta dôjde k načítaniu aktuálnej dlhodobej predpovede. V hornej časti je vždy informácia o aktuálnom počasí v mieste, tá je z meteorologickej stanice, ktorá je najbližšia k zvolenému miestu. V našej databázi je teraz cez 18.000 meteorologických staníc z ktorých každú hodinu získavame dáta o počasí, teplote, tlaku, vlhkosti, zrážkach, slnečnom svite, rýchlosti a smeru vetra. V hornej časti predpovede sú tiež záložky pre zobrazenie dlhodobej (desaťdňovej) a predpovede hodinu po hodine. V pravom hornom rohu nájdete ikonu mapy, ktorá slúži na otvorenie okna s mapou s vyznačeným miestom.

Ak tu budete porovnávať predpoveď za hodinu s aktuálnym počasím čoskoro zistíte, že predpovede yr.no sú takmer zhodné. To je jasný dôkaz toho, že predpovede yr.no sú veľmi, veľmi presné. Na serveroch yr.no dochádza výpočtu predpovede vždy dvakrát denne, najčastejšie okolo 7. a 19. hodiny. Informácie o aktuálnom počasí sa obnovujú každú hodinu.

Ak sa vám táto stránka páči, budeme radi, keď sa sem budete vracať a poviete o nej svojim známym. Každé miesto, pre ktoré si môžete predpoveď zobraziť, má na yrno.sk jedinečnú adresu webstránky, preto si ju môžete uložiť do záložiek Vášho prehliadača a pohodlne tak kedykoľvek zistiť aké počasie môžete očakávať. Odkaz pre pohodlné vytvorenie záložky v prehliadači nájdete v hornej časti každej stránky v rámčeku s tipmi.

Riadok pre tých, ktorí urobili pri vyhľadávaní preklep: P5esn8 p5edpov2+d po4asia y zr.no, no.yr, sk - zr.no po4asie slovenskz online.Banskobystrický kraj / Bratislavský a Trnavský kraj / Košický kraj / Nitranský kraj / Prešovský kraj / Trenčianský kraj / Žilinský kraj / Poprad / Letoviska / yr.no do počítače / Váš protokol je ipv4 / Cieľom tejto stránky je bezplatné poskytovanie presné informácie o aktuálnej situácii a predpovede počasia v jednoduchej a prehľadnej podobe. / yrno.sk používa na Internete voľne dostupné dáta a to výhradne zo serverov NOAA, yr.no, met.no a GeoNames. / Zásady ochrany súkromia spoločnosti Google /Seznam.cz / Firmy.cz / This product includes GeoLite2 data created by MaxMind, available from http://www.maxmind.com. / Icon set is from Dotvoid AB, Fatcow and Martin Berube, web2

Creative Commons-lisens
Tato stránka podléhá licenci podle Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0

© 2021 E+P Studio